Co to jest
analiza pierwiastkowa sierści EHAA?

 

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA to innowacyjny projekt, wdrożony w życie dzięki ścisłej współpracy akredytowanego laboratorium diagnostycznego Lifeline Diag oraz zespołu naukowców i specjalistów w dziedzinie hodowli i żywienia zwierząt.

Wynik EHAA został opracowany na podstawie wyników licznych badań, wykonanych techniką optycznej spektrometrii emisyjnej ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej na spektrometrze Optima 8000 ICP-OES firmy PerkinElmer, poddanych analizie i opracowaniu przez zespół ekspertów w dziedzinie dietetyki i biologii zwierząt.

Badanie EHAA to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów i proporcji pierwiastków odżywczych oraz toksycznych występujących w sierści.

Badanie EHAA umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu – czynników niezbędnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji zwierząt.

SĄ RAZEM Z NAMI:

O czym dowiesz się z EHAA

Wynik EHAA informuje o kondycji i tendencjach chorobowych organizmu

Informacje uzyskujemy na podstawie wykazanych poziomów pierwiastków – w tym istotnych dla zdrowia odżywczych makro- i mikroelementów oraz pierwiastków toksycznych, które obciążając organizm zwierzęcia, stanowią często przyczynę licznych dolegliwości i chorób.

Z wyniku EHAA dowiadujemy się również o wzajemnych proporcjach pierwiastków, niezwykle istotnych dla utrzymania równowagi biochemicznej organizmu.

Każdy wynik zawiera opis wykazanych w badaniu parametrów. Dzięki temu, właściciele i hodowcy otrzymują cenne porady i wskazówki dietetyczne, ukierunkowane indywidualnie na swoich podopiecznych.

PRZYKŁADOWY WYNIK EHAA:

Przykładowy wynikPrzykładowy wynik

Dlaczego EHAA, a nie badanie moczu lub krwi?

Sierść w przeciwieństwie do krwi czy moczu, gromadzi informacje na temat zmian zachodzących w gospodarce mineralnej całego organizmu, dając tym samym faktyczny i dokładniejszy obraz nadmiarów i niedoborów odżywczych oraz obciążeń toksycznych, niż płyny ustrojowe.

Badanie krwi nie przedstawia stanu równowagi mineralnej w tak dokładny sposób, ponieważ jej skład jest regulowany kosztem innych tkanek i narządów (takich jak sierść), poprzez pobieranie z nich brakujących lub „przesunięcie” do nich występujących w nadmiarze substancji odżywczych. Właśnie dlatego, badanie sierści dokładnie obrazuje faktyczny stan odżywienia zwierzęcego organizmu.

Kiedy wykonać EHAA?

 

Analiza pierwiastkową sierści to proste i bezinwazyjne badanie, które warto wykonać u zwierząt w każdym wieku:

  • W celach profilaktycznych, aby sprawdzić, czy stosowana dieta dostarcza zwierzętom tego, czego im potrzeba, czyli wszystkich niezbędnych składników mineralnych,
  • W przypadku podejrzenia problemów zdrowotnych, wymagających dodatkowej, szczegółowej diagnostyki,
  • Jeśli stwierdzono niepłodność lub inną jednostkę chorobową, wymagającą odpowiedniego postępowania dietetycznego,
  • W przypadku, gdy zwierzę zmaga się z konkretnymi dolegliwościami – otyłością lub jej nawrotami, alergią, problemami trawiennymi, skórnymi, chorobami zębów i przyzębia, dokucza mu świąd, wypadanie sierści i in.,
  • U zwierząt rasowych, sportowych lub wystawowych, w trosce o ich szczytową kondycję i piękny wygląd,
  • Jeśli zwierzęta to Twoi przyjaciele i chcesz w widoczny sposób zwiększyć jakość ich życia.

Najwyższy standard

diagnostyki i żywienia zwierząt

WASZE OPINIE

 

Wszystkim pacjentom zapewniamy wsparcie dietetyczne wynik EHAA, umożliwia ustalenie optymalnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb diety i suplementacji.