Co to jest

analiza pierwiastkowa sierści EHAA?

 

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA to innowacyjny projekt, wdrożony w życie dzięki ścisłej współpracy akredytowanego laboratorium diagnostycznego Lifeline Diag w Cieszynie, działającego na polskim rynku od 2012 roku oraz Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Wynik EHAA został opracowany na podstawie wyników licznych badań naukowych, wykonanych techniką optycznej spektrometrii emisyjnej ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej na spektrometrze Optima 8000 ICP-OES firmy PerkinElmer, poddanych analizie i opracowaniu przez zespół ekspertów z dziedziny dietetyki i biologii zwierząt.

Badanie EHAA to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów i proporcji pierwiastków odżywczych oraz toksycznych, jakie występują w sierści Twojego psa.

Wykonując badanie EHAA zyskujesz możliwość kontroli i regulacji równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu – czynników niezbędnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji Twojego najlepszego przyjaciela.

 

O czym dowiesz się z wyniku EHAA

Wynik EHAA oznacza poziom 24 pierwiastków

w tym 14 istotnych dla zdrowia odżywczych makro- i mikroelementów oraz 10 pierwiastków toksycznych, które mogą obciążać organizm psa.

Z wyniku EHAA dowiadujemy się również o wzajemnych proporcjach pierwiastków, niezwykle istotnych dla utrzymania równowagi biochemicznej organizmu.

Każdy wynik jest konsultowany przez naszego eksperta, który na podstawie zawartych w nim parametrów, udziela właścicielowi cennych porad i wskazówek dietetycznych, ukierunkowanych indywidualnie na jego psa.

Przykładowy wynik
PRZYKŁADOWY WYNIK

Dlaczego EHAA, a nie badanie moczu lub krwi?

Sierść w przeciwieństwie do krwi czy moczu, gromadzi informacje na temat zmian zachodzących w gospodarce mineralnej całego organizmu, dając tym samym faktyczny i dokładniejszy obraz nadmiarów i niedoborów odżywczych oraz obciążeń toksycznych, niż płyny ustrojowe.

Badanie krwi nie przedstawia stanu równowagi mineralnej w tak dokładny sposób, ponieważ jej skład jest regulowany kosztem innych tkanek i narządów (takich jak sierść), poprzez pobieranie z nich brakujących lub „przesunięcie” do nich występujących w nadmiarze substancji odżywczych. Właśnie dlatego, badanie sierści dokładnie obrazuje faktyczny stan odżywienia zwierzęcego organizmu.

Kiedy wykonać EHAA?

 

Analiza pierwiastkową sierści to proste i bezinwazyjne badanie, które warto wykonać, jeśli:

jesteś hodowcą psów rasowych lub właścicielem psów wystawowych, dbasz o ich szczytową kondycję i piękny wygląd,

chcesz sprawdzić czy dieta, którą proponujesz swojemu psu dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników mineralnych,

u Twojego przyjaciela występują problemy zdrowotne i potrzebna jest dodatkowa diagnostyka,

posiadasz psa ze stwierdzoną jednostką chorobową, która wymaga odpowiedniego sposobu odżywiania,

twój pupil zmaga się z otyłością lub jej nawrotami, problemami trawiennymi, skórnymi, chorobami zębów i przyzębia, dokucza mu świąd i wypadanie sierści,

Twój pies to Twój przyjaciel, a Ty chcesz za pomocą prawidłowej diety w widoczny sposób zwiększyć jego jakość życia.

Najwyższy standard

diagnostyki i żywienia zwierząt

WIĘCEJ o badaniu EHAA

Newsletter

otrzymuj informacje o promocjach oraz na temat zdrowia Twojego psa

Wszystkim naszym pacjentom zapewniamy wsparcie dietetyka zwierzęcego który w oparciu o wynik EHAA, ustali optymalną, dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb dietę i suplementację.

Więcej o konsultacjach