Badanie EHAA - metodologia

Badanie trychoskopii skaningowej polega w skrócie na obejrzeniu włosa pod mikroskopem w dużym przybliżeniu. Jest to więc badanie oparte na wizualnej obserwacji jakości włosa. Badanie EHAA, które oferujemy, to badanie laboratoryjne z wykorzystaniem spektrometru. W skrócie metoda ta polega na rozpuszczeniu włosa do postaci ciekłej, a następnie, poprzez wykorzystanie lasera, określeniu poziomu mikro i makroelementów na poziomie komórkowym. Metoda EHAA jest więc metodą dokładniejszą ponieważ odpowiada na pytanie co rzeczywiście jest przyswajane przez organizm i co trafia do jego komórek. Metoda EHAA jest zweryfikowana przez zespół naukowy UR w Krakowie.

Badanie EHAA - pobranie próbki - koń

Aby określić wartości normatywne pierwiastków w organizmie konia pobieraliśmy włosy z grzywy z okolic kłębu. Łatwiej jest również pobrać próbkę z tego miejsca, dlatego ta okolica będzie najlepsza.

Suplementy - dawkowanie - pies

Dawkę można podać jednorazowo lub podzielić np. na 2 porcje.

Psy o wadze 1-15 kg osiągają dorosłość w wieku 8 miesięcy. Psy o wadze 16-25 kg w wieku 12 miesięcy, a psy o wadze 26-44 kg osiągają dorosłość w wieku 15 miesięcy.