WASZE OPINIE O EHAA

ALMOND I JEGO PROBLEM Z KAMICĄ MOCZOWĄ Almond od zawsze cierpiał na powracające problemy z kamieniami nerkowymi. Z niecierpliwością oczekiwałam na badania EHAA. To coś, co w końcu pozwala utrzymać mi prawidłowy poziom wapnia, fosforu i magnezu w diecie i skutecznie zapobiec ich powstawaniu.

Magda i Almond

 

 

FILEMON NIEJADEK Kot nie jest przystosowany do głodówek, weterynarz upomniał mnie, że już 3 dni bez jedzenia mogą u Filemona prowadzić do śmierci, a także że apetyt mogą obniżać mu niedobory wapnia czy fosforu. Dzięki EHAA mogę zadbać o swojego niejadka i uzupełnić czego potrzebuje, żeby nabrał większej ochoty na jedzenie.

Filuś i Agata

 

 

MIZIA I WZMOCNIENIE ORGANIZMU W CHOROBIE Mizia cierpi na chorobę onkologiczną. Dzięki EHAA mogę dokładnie sprawdzić czego jej potrzeba w tym trudnym czasie i maksymalnie wzbogacić jej dietę w niezbędne składniki. Pozwala nam to możliwie zwiększyć jej komfort i uniknąć wyniszczenia organizmu.

Mizanna i Karolina

 

 

 

URSUS, NAJJUK I PROBLEMY Z ZACHOWANIEM Badanie jest super. Dziękuję! Dzięki EHAA uzyskałam odpowiedzi na moje pytania. Jako behawiorystka z niecierpliwością czekam na wpływ zmiany żywienia na problemy z zachowaniem. Otrzymałam porady jak urozmaicić dietę moich psów, jakich karm powinnam używać, a jakich unikać zgodnie z ich mineralnymi profilami. Wszystko to pomoże mi zrównoważyć koncentrację składników odżywczych u moich psów.

 

Melissa, Ursus and Najjuk

 

 

 

Karolina Ferenstein-Kraśko

Właścicielka stadniny koni Ferenstein w Gałkowie.

Testy EHAA badają 21 pierwiastków w organizmie naszego konia – 13 odżywczych i 8 toksycznych, które obciążają organizm naszych przyjaciół. Naprawdę warto to sprawdzić. Ja do badania wysłałam włosy Sanczo, który jest z nami od kilku miesięcy. Już poznałam jego charakter, już się z nim zdążyłam zaprzyjaźnić i na pewno informacje, co dzieje się w jego organizmie będą dla mnie bardzo, bardzo cenne. Polecam wam. Spróbujcie, sprawdźcie naprawdę warto zadbać o zdrowie naszych przyjaciół.

 

AMBASADOR Pets Diag, Daria Kobiernik

profesjonalna zawodniczka jeździectwa, startującą w trzech dyscyplinach: skokach przez przeszkody, WKKW oraz w ujeżdżeniu.

„Koń nigdy nie zmęczy się jeźdźcem, który posiada zarówno wyczucie,
jak i wrażliwość, ponieważ ten nigdy nie będzie zmuszał konia do niczego, co wykracza ponad jego możliwości” powiedział Nuno Oliveira. Badanie EHAA to dla mnie możliwość jeszcze szerszego zrozumienia i poznania moich ukochanych koni. Jego wynik pozwala mi na takie ułożenie naszej wspólnej pracy, żebyśmy zarówno one jak i ja, miały z niej tyle samo zabawy ile satysfakcji. Jego wykonanie polecam każdemu dla kogo koń, to prawdziwy przyjaciel.

ALFI I JEGO PROBLEM Z NADMIAREM ŻELAZA W październiku 2019 roku zdecydowałam się wykonać badanie EHAA, ze względu na bezskuteczne próby wytłumaczenia problemu zdrowotnego mojego psa w kilku gabinetach weterynaryjnych. Alfi – pies rasy border collie, liczący 3 lata – od ponad roku boryka się z wysokim poziomem żelaza we krwi. Praktycznie w żadnym gabinecie weterynaryjnym nie otrzymałam odpowiedzi dotyczącej możliwości leczenia (sugerowano jedynie zmianę diety, bądź upusty krwi). Kilkukrotne zmiany diety poprzez karmy wegańskie czy rybne nie skutkowały obniżeniem żelaza u psa. Po wykonaniu badania EHAA umówiłam się na telefoniczną konsultację z dr Olgą Lasek. Pani doktor poświeciła prawie 50 minut swojego czasu na szczegółowe omówienie poszczególnych parametrów wynikających z badania. Zwróciła uwagę, że problem z żelazem może być powiązany np. z tarczycą (na co wskazywały wyniki badania EHAA). Zasugerowała również zmianę diety na kurczaka (mniejsza ilość żelaza w porównaniu do innych karm), wykluczenie suplementów z witaminą C oraz probiotyków (które mogą mieć wpływ na wzrost tego pierwiastka). Zastosowałam się do wszystkich niniejszych sugestii. Po dwóch tygodniach, badanie krwi wykonane w gabinecie weterynaryjnym wykazało niedoczynność tarczycy – pies otrzymał Euthyrox 200 mg 2x dziennie. Tym samym potwierdziła się koncepcja dr Olgi Lasek. Choć poziom żelaza utrzymuje się niezmiennie na podobnym poziomie (jest to związane prawdopodobnie związane niestety z metabolizmem typowym dla mojego psa), udało się zdiagnozować problem z tarczycą oraz wykluczyć czynniki, które mogłyby jeszcze bardziej podnieść poziom żelaza. Jestem zadowolona z efektów wykonanego badania. Polecam każdemu właścicielowi czworonoga, gdyż jego wyniki mogą zasugerować inne, dotychczas niewykryte choroby.

Ania i Alfi, Kraków

HIROKI – BADANIE ODŻYWIENIA ORGANIZMU NA DIECIE SUROWEJ Jestem szczęśliwą opiekunką psa rasy Shiba, samca Hiroki. Od wieku szczenięcego pies jest na diecie surowej, dlatego bardzo ważna jest kontrola biochemii jego organizmu oraz zachowania równowagi mineralnej. Poza tym wychodzę z założenia, że dobrze jest wiedzieć, co jest normą dla zwierzęcia kiedy jest zdrowe, a nie tylko wtedy, gdy coś mu dolega. Wtedy często nie ma punktu odniesienia. Standardowo wykonuje się badania z krwi. Ponieważ Hiroki bardzo denerwuje się przy takim badaniu (co często ma wpływ na wyniki – może je zaburzać), zdecydowałam się skorzystać z metody zupełnie nieinwazyjnej. I tak na początku roku postanowiłam zamówić dla mojego psa zestaw do badania EHAA wraz z konsultacją wyniku przez dietetyka zwierzęcego – eksperta laboratorium.

Po otrzymaniu wyników z badania sierści mojego psa byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ prócz stężenia poszczególnych pierwiastków odżywczych, podzielonych na makro i mikroelementy, a także stężenia pierwiastków toksycznych, wyniki zawierają również proporcje poszczególnych pierwiastków odżywczych. Nie jestem ekspertem w dziedzinie dietetyki, dlatego bardzo pomocna okazała się konsultacja wyników z ekspertem laboratorium. Pani dietetyk bardzo obrazowo przedstawiła mi zależności pomiędzy poszczególnymi pierwiastkami. Wysłuchała w jaki sposób są karmiony jest mój pies oraz wskazała, co w jej opinii należałoby zmodyfikować, żeby poprawić wyniki. Co dla mnie bardzo ważne nie krytykowała, ale przedstawiała rzeczowe argumenty za i przeciw. To była bardzo konstruktywna rozmowa. Każdemu opiekunowi czworonogami polecam skorzystać, zwłaszcza jeżeli nasz pupil źle reaguje na pobieranie krwi.

Ania i Hiroki, Łbiska 🙂

ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW Z ŻYWIENIEM ALFREDA Dzięki PetsDiag mieliśmy możliwość lepszego zrozumienia potrzeb naszego pieska Alfreda. Informacje, które zostały nam przekazane bardzo wpłynęły na jego aktualne żywienie. Bardzo polecamy. Jeśli myślisz, że coś dolega Twojemu zwierzakowi, a nie wiesz za bardzo co, to strzałem w dziesiątkę jest PetsDiag.

Polecamy Wiktoria z Alfredem, Warszawa

ZU I DIETA PO STERYLIZACJI Zu to długowłosa Shiba, jest wyjątkowa pod każdym względem. Podstawę jej diety stanowi surowe mięso i właściwe dla tego sposobu żywienia suplementy. W zeszłym roku Zu przeszła zabieg sterylizacji w związku z czym zwracam jeszcze większą uwagę na jej odżywianie. W tym roku zdecydowałem się na poszerzenie jej badań kontrolnych właśnie o badania EHAA. Nie zdawałem sobie sprawy z poziomu szczegółowości otrzymanych wyników. Na szczęście z pomocą przyszła Pani dietetyk, której konsultacja jest w cenie badania. W ciągu godzinnej konsultacji otrzymałem olbrzymią dawkę wiedzy, a także sugestie co do ewentualnej modyfikacji diety Zu. Polecam wszystkim, którzy chcieliby sprawdzić, czy na pewno we właściwy sposób odżywiają swojego psa.

Marcin i Zu

 

ABI – PROBLEMY Z NADWAGĄ Abi z Mazurskiej Zagrody to pięcioletni berneński pies pasterski. Wykonaliśmy badanie EHAA dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku. Abi miała nadwagę i matową sierść z odcieniem koloru rudego. Pierwsze badanie wykazało zaburzenia proporcji składników odżywczych. Zmieniliśmy rodzaj żywienia. Udało się dobrać optymalny rodzaj i dawkę karmy. Drugie badanie wykazało znaczną poprawę w składzie mikro i makroelementów, natomiast zwróciło uwagę na podwyższone stężenie pierwiastków toksycznych. Po konsultacji wymieniliśmy stalowe miski na karmę i na wodę. Stosujemy obecnie wyłącznie miski ceramiczne. Planujemy w najbliższym czasie następne badanie EHAA i jesteśmy ciekawi wyników. Suczka cieszy się obecnie dobrym zdrowiem, wagą i kondycją. Bardzo poprawiła się sierść Abi. Jest gęsta, błyszcząca i głęboko czarna. Bardzo polecam badanie EHAA! Daje stabilny obraz składników odżywczych, które dostarczamy naszemu psu. Wyczerpująca konsultacja z doświadczonym dietetykiem, oparta o konkretne dane z badania, pomaga unikać błędów w żywieniu i opiece nad psem.

S. Maria Dębowska, Ełk

 

BONITA – ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW Z ROZRODEM Bonita z Mazurskiej Zagrody to piękny, czteroletni berneński pies pasterski. Gdy wykonywaliśmy pierwsze badanie EHAA Bonity, w marcu 2018 r., byliśmy po pierwszych nieudanych próbach rozrodu tej pięknej, utytułowanej suczki. Badanie wykazało niedobory pierwiastków, które mogły mieć na to wpływ. Po konsultacji zmieniliśmy sposób żywienia i już w grudniu tego roku Bonita wydała na świat 6 zdrowych szczeniąt! W tym roku po raz pierwszy wykonamy badanie EHAA jej dorodnej córki Cariny 😊 Po badaniu EHAA wykonanym w 2019 r. okazało się, że skład i proporcje pierwiastków są dużo lepsze, ale występuje nadmiar pierwiastków toksycznych. Za radą dietetyka konsultującego badanie zmieniliśmy miski, z których korzystają psy, na ceramiczne. Obecnie przygotowujemy się do następnego badania. Naprawdę warto! Badanie stabilnego poziomu mikro i makroelementów w sierści psa daje odpowiedź na wiele wątpliwości. Wobec ogromu sprzecznych porad, jakie spotykamy w Internecie i wśród właścicieli psów, bezcenna jest ocena wykonana przez kompetentnego specjalistę, który udziela rzeczowych rad na podstawie wiarygodnego badania. Polecam!

S. Ewa Kowalczyk i Bonita, Ełk

XARA – PROBLEM NADMIARU PIERWIASTKÓW TOKSYCZNYCH Xary niestety nie ma już z nami. Odeszła w wieku niespełna 8 lat. Żałujemy, że wcześniej nie wykonaliśmy badania sierści. Może wcześniej wykryty nadmiar pierwiastków toksycznych w jej organizmie pozwoliłby uchronić ją przed chłoniakiem i przedłużyć jej życie? Niepokojące wyniki badania sierści skłoniły nas do dokładniejszej diagnostyki. Być może za późno wyeliminowaliśmy potencjalne źródła metali ciężkich? Być może za późno zaczęliśmy też leczyć niedoczynność tarczycy? Badajcie regularnie sierść swoich psów! Specjalistyczna konsultacja może pomóc w odkryciu problemów zdrowotnych, zanim staną się widoczne.

Aneta Aponik, Ełk

 

LEO – Chcielibyśmy serdecznie podziękować za konsultacje pani doktor. Dużo wiedzy, wskazówek i bardzo mila atmosfera . Dziękujemy i pozdrawiamy 🙂

Leo z rodziną, Norwegia