Zakazane przekąski, czyli czym nigdy nie powinieneś częstować swojego czworonoga

Nie krzywdź swojego psa pod pozorem sprawiania mu przyjemności! Poznaj listę produktów z Twojego stołu, którymi nigdy, przenigdy nie powinieneś częstować swojego czworonoga:

  1. Czekolada i kakao. Już jedna kostka może spowodować wymioty lub biegunki, nieprawidłowy rytm serca, drgawki, a nawet śmierć.
  2. Winogrona. Powodują choroby nerek u większości ras.
  3. Awokado. Zawiera persynę, która u psów wywołuje wymioty i biegunki.
  4. Cebula i czosnek. W dużej ilości mogą powodować podrażnienie układu żołądkowo-jelitowego i uszkodzenie krwinek czerwonych, co może prowadzić do niedokrwistości.
  5. Alkohol. Pojenie psa piwem czy winem nie jest śmieszne, ale może być śmiertelne. Już niewielka ilość, zwłaszcza u mniejszych ras, może prowadzić do wymiotów, biegunki, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, trudności w oddychaniu, a nawet śmierci.
  6. Mleko i nabiał. Jego nadmierne spożycie prędzej czy później zakłóci pracę układu trawiennego. A to dlatego, że psy dużo gorzej niż ludzie, trawią laktozę.
  7. Kawa. Już jeden łyk kawy lub kofeiny może prowadzić do niepokoju, palpitacji serca i krwawienia, a jej duża dawka zabić.
  8. Guma do żucia. Ksylitol lub słodzik zawarty w gumie może prowadzić do niewydolności wątroby i hipoglikemii. Ponadto system trawienny psa nie jest w stanie strawić gumy, która może go zablokować i doprowadzić do śmierci.

Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za zdrowie i bezpieczeństwo swojego pupila. Przekaż dalej tą informację wszystkim właścicielom czworonogów.

Zespół PetsDiag

Odpowiedzią na potrzeby
zwierząt jest PetsDiag

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA

nieinwazyjne badanie diagnostyczne, wykonane na najwyżej jakości certyfikowanym sprzęcie, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie zwierząt.

Konsultacja wyniku

wsparcie dietetyka zwierzęcego, mające na celu dobranie najlepszej diety dla Twojego psa na podstawie uzyskanych wyników badań.

Najwyższej jakości suplementy

regulacja nadmiarów i niedoborów mineralnych, ukierunkowana na konkretne potrzeby, konkretnego organizmu.