Dozwolone przekąski, czyli czym bez obaw  częstować swojego czworonoga

Lista produktów, którymi nie powinniśmy karmić psiaków wywołała niemałą falę dyskusji (jeśli jeszcze jej nie czytałeś, zapraszamy do lektury poprzedniego posta). Dla równowagi, podajemy kilka produktów, którymi bez wyrzutów sumienia możemy częstować pupila, zawsze kiedy tylko obdaruje nas „tym spojrzeniem”

  1. Masło orzechowe. Stanowi dla psa znakomite źródło dodatkowego białka i błonnika. Niewielka ilość nałożona na suchą karmę, na pewno będzie dla niego mile widzianym urozmaiceniem. Pamiętaj jednak, aby wybierać produkt w 100% naturalny. Czytając skład, uważaj zwłaszcza na ksylitol, który jak pisaliśmy wcześniej, może być niebezpieczny dla zwierząt domowych.
  2. Jogurt. Mówiliśmy o mleku, czyli nieprzetworzonym nabiale, który dla psa z całą pewnością nie jest wskazany ze względu na wysoką zawartość laktozy. Inaczej jest w przypadku jogurtu, który, mimo że wytwarzany z mleka, ze względu na proces produkcji zawiera bardzo ograniczoną ilość laktozy. Jogurt (zwłaszcza grecki), jeśli nie ma w składzie dodatku cukru i konserwantów, stanowi dla psa doskonałe źródło białka.
  3. Kurczak, indyk, wołowina. Rodzaje tych mięs tak czy siak znajdziesz w suchej i mokrej karmie swojego pupila. A to dlatego, że zawierają dobre tłuszcze i białko, które pozwala mu utrzymać prawidłową wagę i odpowiedni poziom energii. Jeśli częstujesz psiaka mięsem z własnego talerza, rób to tylko wtedy, gdy mięso jest chude i nie było przygotowane w towarzystwie przypraw, tłuszczu, zakazanych warzyw (jak cebula) czy wina.
  4. Łosoś. Kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają korzystnie nie tylko na Ciebie, ale również na Twojego psa. Wpływają m.in. na prawidłowy stan jego skóry i dostarczają zdrowego źródła białka. Do innych ryb, które możemy podać naszemu pupilowi należą: pstrąg, węgorz, dorsz, okoń, morszczuk, sola, szczupak i flądra. Uwaga na ości!
  5. Dynia i słodkie ziemniaki. Są wspaniałym źródłem beta-karotenu i witaminy A. Wspierają prawidłową pracę systemu trawiennego Twojego psa.
  6. Ryż i makaron. Stanowią dla psiaka doskonałe źródło energii. Pamiętaj tylko, aby nie polewać ich tłustym lub kwaśnym sosem.
  7. Jabłka. Doskonała przekąska i jednocześnie doskonałe źródło witaminy A i C!
  8. Groch i zielona fasola. Te dwa warzywa strączkowe, to świetny sposób, aby dostarczyć do organizmu psa dodatkową porcję substancji odżywczych. Groszek to znakomite źródło potasu, a zielona fasola witaminy C i K.

Choć nie są to oczywiście wszystkie produkty z naszego stołu, którymi bez obaw możemy poczęstować ulubieńca, to na pewno są najważniejsze, ponieważ dla niego najzdrowsze. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić czy to, czym częstujesz swojego zwierzaka, nie zawiera składników niebezpiecznych dla jego zdrowia! Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za zdrowie i bezpieczeństwo swojego psa. Przekaż dalej tą informację wszystkim właścicielom czworonogów.

Zespół PetsDiag

Odpowiedzią na potrzeby
zwierząt jest PetsDiag

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA

nieinwazyjne badanie diagnostyczne, wykonane na najwyżej jakości certyfikowanym sprzęcie, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie zwierząt.

Konsultacja wyniku

wsparcie dietetyka zwierzęcego, mające na celu dobranie najlepszej diety dla Twojego psa na podstawie uzyskanych wyników badań.

Najwyższej jakości suplementy

regulacja nadmiarów i niedoborów mineralnych, ukierunkowana na konkretne potrzeby, konkretnego organizmu.