Czy mój pies może to jeść? – owoce

Arbuz
TAK. Tym słodkim i bogatym w wodę owocem możesz bez obaw poczęstować swojego psa. Zawiera witaminę A i C oraz potas i magnez, dodatkowo zawiera niewiele kalorii, a latem doskonale nawadnia organizm. PS. Nie karm psiaka jego pestkami i skórą.

Avocado
NIE. Awokado może u psów powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wymioty i biegunkę). Winowajcą jest persyna, toksyczna dla psów substancja, znajdująca się w samym owocu avocado, jego nasionach, liściach i korze.

Jagody
TAK. Te bogate w antyoksydanty owoce są uwielbiane przez wiele psów. Dodaj kilka do psich ciasteczek (jeśli samemu je przyrządzasz), albo po prostu daj kilka świeżych sztuk.

Winogrona
NIE. Winogrona (a jeszcze gorzej te suszone, czyli rodzynki) to zdecydowane NIE dla psa. Nawet niewielka ilość może go wysłać do weterynarza. Konsekwencje są straszne. Duża ilość winogron lub rodzynek może doprowadzić nawet do śmierci.

Figi
NIE. U znacznej liczby psów wywołują reakcje alergiczne.

Pomarańcze
TAK. Choć ich smak nie jest może tym ulubionym dla psów, to ich spożywanie jest dla nich bezpieczne, a nawet korzystne ze względu na wysoką zawartość witaminy C.

Żurawina
TAK. Żurawina bogata w witaminę C, mangan i błonnik, może pomóc w zwalczaniu zakażeń układu moczowego. Większość psów nie lubi ich na surowo (są zbyt cierpkie), ale w postaci gotowanej, to już zupełnie inna historia! Ugotuj ją w niewielkiej ilości wody (bez dodatku cukru), a następnie dodaj łyżeczkę do posiłku swojego pupila.

Banany
TAK. Banany pełne potasu, to słodka przekąska uwielbiana przez wiele psów.

Jabłka
TAK. Chrupiące plastry jabłka stanowią super przekąskę dla twojego psa. Są źródłem witaminy A i C, a także błonnika. Dodatkowo jabłka ze skórką zawierają składniki odżywcze, chroniące przed niektórymi rodzajami nowotworów u ludzi. Pamiętaj jednak, aby nie częstować psa ogryzkiem. Nasiona jabłka zawierają bowiem cyjanek. Chociaż kilka pestek nie zaszkodzi, to jeśli pozwolisz na ich regularne spożywanie, szkodliwe efekty mogą gromadzić się w czasie.

Pamiętaj! Aby w przypadku wszystkich nowych produktów, podawać je początkowo w niewielkiej ilości. Kilka jagód lub niewielki kawałek innego owocu jest dobrym punktem wyjścia dla większości psów.

Zespół PetsDiag

Odpowiedzią na potrzeby
zwierząt jest PetsDiag

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA

nieinwazyjne badanie diagnostyczne, wykonane na najwyżej jakości certyfikowanym sprzęcie, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie zwierząt.

Konsultacja wyniku

wsparcie dietetyka zwierzęcego, mające na celu dobranie najlepszej diety dla Twojego psa na podstawie uzyskanych wyników badań.

Najwyższej jakości suplementy

regulacja nadmiarów i niedoborów mineralnych, ukierunkowana na konkretne potrzeby, konkretnego organizmu.