Niebezpieczny dla psa – ksylitol

Podajesz psu masło orzechowe? Twój pies, jak wiele innych też je uwielbia? Jest idealne, jako wypełniacz do specjalnych, wydrążonych zabawek oraz doskonałe, kiedy podając psu gorzkie lekarstwo, chcesz odwrócić jego uwagę czymś, co mu zasmakuje. Niestety, coraz częściej, do produkcji masła orzechowego stosuje się ksylitol, substancję słodzącą, którą znajdziesz również w gumie do żucia, jogurcie, cukierkach i wielu innych produktach dla ludzi. Niestety ksylitol, choć bezpieczny, a nawet wywierający korzystny wpływ na nasze zdrowie, jest bardzo toksyczny dla psów i może zagrażać ich życiu.

Dlatego zawsze, zanim podasz psu jakąkolwiek przekąskę, która nie jest dla niego przeznaczona, najpierw sprawdź, czy w jej składzie nie znajduje się ta substancja słodząca! (ksylitol/xylitol).

Psy, które spożyły ksylitol wymagają natychmiastowego leczenia. Jego spożycie może powodować napady padaczkowe, niewydolność wątroby, a nawet śmierć. Każdy, kto podejrzewa, że jego pies mógł go zażyć, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Objawy manifestują się szybko, a należą do nich: wymioty, osłabienie mięśni, drżenie i trudności z chodzeniem.

Oczywiście masło orzechowe, które nie zawiera ksylitolu jest dla psa absolutnie bezpieczne i korzystne dla jego zdrowia – wystarczy przeczytać etykietę! J

Zespół PetsDiag

 

Odpowiedzią na potrzeby
zwierząt jest PetsDiag

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA

nieinwazyjne badanie diagnostyczne, wykonane na najwyżej jakości certyfikowanym sprzęcie, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie zwierząt.

Konsultacja wyniku

wsparcie dietetyka zwierzęcego, mające na celu dobranie najlepszej diety dla Twojego psa na podstawie uzyskanych wyników badań.

Najwyższej jakości suplementy

regulacja nadmiarów i niedoborów mineralnych, ukierunkowana na konkretne potrzeby, konkretnego organizmu.