Ile i jak często karmić?

Gdyby światem rządziły psy, restauracje serwowałyby psią karmę 24 godziny na dobę. Większość psów kocha jeść. I jeść. I jeść jeszcze więcej… i choć okazywanie psu naszej miłości za pomocą smakołyków jest kuszące, to przekarmienie go na pewno nie wyjdzie mu na zdrowie (zwierzęta z nadwagą mogą cierpieć na te same dolegliwości, co otyli ludzie.

Niestety nie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź na pytanie, ile powinny zjadać psy, ponieważ ich zapotrzebowanie na kalorie jest różne. Przede wszystkim należy wziąć tu pod uwagę ich wielkość (chihuahua nie będzie wcinać jak mastif), wiek i poziom aktywności. Najlepiej trzymać się zasady, że jeśli nasz pies utrzymuje odpowiedni poziom energii i prawidłową sylwetkę, to prawdopodobnie zjada odpowiednią ilość pokarmu. Opakowania z karmą podają co prawda rekomendowaną ilość, ale pamiętaj, że są to tylko sugerowane wytyczne. To, ile dokładnie pokarmu powinien zjadać nasz pupil określi jedynie dietetyk zwierzęcy.

A jak często należy karmić swojego psiaka? Zaleca się poranne i wieczorne posiłki u dorosłych psów (szczenięta to inna historia, również wymagająca odrębnej porady specjalisty). Dwukrotne karmienie w ciągu dnia ułatwia monitorowanie spożycia pokarmu przez psa, a tym samym jego stanu zdrowia, ponieważ psy, które czują się źle, zazwyczaj „wypadają” ze swojej codziennej rutyny. Regularne karmienie pomaga również utrzymać psu… „codzienną regularność”.

Zespół PetsDiag

Odpowiedzią na potrzeby
zwierząt jest PetsDiag

Analiza pierwiastkowa sierści EHAA

nieinwazyjne badanie diagnostyczne, wykonane na najwyżej jakości certyfikowanym sprzęcie, dające najbardziej miarodajny wynik poziomów pierwiastków odżywczych oraz toksycznych w organizmie zwierząt.

Konsultacja wyniku

wsparcie dietetyka zwierzęcego, mające na celu dobranie najlepszej diety dla Twojego psa na podstawie uzyskanych wyników badań.

Najwyższej jakości suplementy

regulacja nadmiarów i niedoborów mineralnych, ukierunkowana na konkretne potrzeby, konkretnego organizmu.