Badanie EHAA w kilku prostych krokach:

 

  1. Zamówiony zestaw do badania EHAA otrzymasz pocztą. Znajdziesz w nim: krótką ankietę do wypełnienia wraz z instrukcją pobrania próbki / woreczek żyłkowy na próbkę sierści / zaadresowaną i opłaconą kopertę zwrotną.
  2. Wypełnij ankietę i pobierz próbkę według załączonej instrukcji.
  3. Zarejestruj się on-line na Panelu PetsDiag i wypełnij wywiad środowiskowy (to bardzo proste – informację jak to zrobić, również znajdziesz w zestawie).
  1. Wypełnioną ankietę i pobraną sierść prześlij do laboratorium, korzystając z załączonej koperty zwrotnej. O dotarciu próbki do laboratorium poinformujemy Cię w wiadomości e-mail.
  2. Czas oczekiwania na wynik wynosi od 3 do 4 tygodni. O dostępności wyniku poinformujemy mailowo, niezwłocznie po wykonaniu badania. Z wynikiem EHAA zapoznasz się po zalogowaniu na swoje konto w Panelu PetsDiag.
  3. Na Panelu PetsDiag znajdziesz również elektroniczny terminarz konsultacji. Dzięki niemu, dokonasz wyboru i rezerwacji dogodnego terminu na rozmowę z naszym konsultantem – dietetykiem zwierzęcym. Nasz ekspert omówi wynik EHAA Twojego psa i na jego podstawie, udzieli niezbędnych porad żywieniowych. Konsultacje odbywają się drogą telefoniczną, bądź za pośrednictwem aplikacji skype (do wyboru).
  4. Z Panelu PetsDiag możesz korzystać cały czas, dodając na swoim koncie użytkownika skany wyników innych badań niż EHAA, komentarze czy dodatkowe informacje dla eksperta przed konsultacją.

Jak pobrać próbkę


Bezpośrednio przed pobraniem próbki sierść nie powinna być myta, a jedynie dokładnie wyczesana z zanieczyszczeń (od kąpieli psa powinny upłynąć min. 3 dni).
​Próbkę pobierz z okolicy łopatki lub pachwiny. Wydziel pierwsze pasmo i wytnij je ostrymi nożyczkami przy samej skórze. Do badania prześlij 1,5-2 cm kosmyka, odmierzając od miejsca odcięcia (od skóry), resztę kosmyka wyrzuć. Powtórz czynność tyle razy, aby waga odciętej sierści wynosiła 300-400 mg, co objętościowo odpowiada 1 płaskiej łyżce stołowej.

​Aby pobrać próbkę od psa o krótkiej, gładkiej sierści, należy użyć maszynki do golenia. Ilość materiału niezbędnego do badania oraz miejsca pobrań pozostają bez zmian.
Dla dokładnego określenia trendów, powtarzaj badanie co 6 miesięcy.

Najwyższy standard

diagnostyki i żywienia zwierząt

WIĘCEJ o badaniu EHAA

Newsletter

otrzymuj informacje o promocjach oraz na temat zdrowia Twojego psa

Psy nie są całym naszym życiem, ale czynią nasze życie całością

– Roger Caras